اره منبت کاری DCS334XR

اره منبت کاری

شکی نیست که امروزه ابزار های بیسیم کمک شایانی به تسهیل در کار ها و صرفه جویی در زمان میکنند. شرکت دیوالت به تازگی از ابزار اره جیگ سا (اره منبت کاری) مدل DCS334 XR     که یک مدل  با دسته سری آی دی میباشد رو نمایی کرد که به زودی در تاریخ ژانویه ۲۰۱۹ با یک اره دسته لوله ای همراه خواهد بود .

اره منبت کاری

برای آن دسته از افرادی که مفهوم XR  را نمیدانند، XR اختصار مدت زمان افزایش یافته است و از جهت اراِئه خدمات الکترونیک پیشرفته،ا فزایش مدت زمان آماده به کاری و افزایش در سرعت سفارشات طراحی شده است.اره ها ابزار های قدرمندی هستند که از جهت بی سیم بودن بسیار به صرفه اند. هر فردی که با یک اره سعی در برش داشته میداند که چقدر سیم ابزار میتواند دست و پا گیر باشد. عدم نگرانی در ارتباط با سیم ابزار باعث افزایش امنیت کار و کیفیت تولید میشود.

اره منبت کاری

ما با به کار گیری این اره در کارگاه هایمان به نکات زیر دست یافتیم :

نخستین برداشت

شرکت دیوالت این مدل جدید را مجددا طراحی کرده که کوچک تر، سبک تر و سریع تر بوده و موتور در قسمت پایین تری قرار گرفته و گیره تیغ بهبود یافته است.

طراحی مجدد گیره تیغه

در مدل پیشین گیره تیغه به گونه ای طراحی شده بود که هر دو تیغه های یو شارک و تی شارک قابل استفاده بود، اما مشکل مدل پیشین این بود که تیغه های یو شارک را به خوبی نگه نمیداشت و باعث ناکامی کاربر میشد. در نظر ما تیغه های یو شارک تامیل به تحرک دارند، بیشتر خم میشوند و پارگی بیشتری را نیز نسبت به تیغه های تی شارک باعث میوند.

این اره جدید گیره تیغه مقاوم تر و معتمد تری را داراست. شرکت دیوالت تمامی مکانیزم اره را از نو کار کرده و در واقع بعضی از قسمت های درونی اره را حذف کرده است. حاصل کار یک گیره تیغه امن و با طراحی بهتر با سطح جدایی بهتر شده است. گیره تیغه، تیغه را رها نمیکند!

اره منبت کاری

شمار سرعت و تعداد ضربات در دقیقه قابل تغییر و افزایشی

یک شاخص سرعت بر روی دسته اره قرار دارد و دارای ماشه متغییر سرعت است که تعداد ضربات اره را از ۰ تا ۳۲۰۰ ضربه در دقیقه کنترل میکند. از مدل پیشین، سرعت ضربات از ۳۰۰۰ به ۳۲۰۰ افزایش یافته است.

اره دارای ماشه با سرعت متغیر است اما شاخص به کاربر این امکان را میدهد تا سرعت را تنظیم و فراموش کند. شاخص تنظیم سرعت دارای ضامن نیز میباشد که با هربار تغییر کلیک میکند تا از تغییرات ناخواسته جلو گیری کند.

دارا بودن شاخص تنظیم سرعت، باعث کاهش تمرکز بر روی ماشه و تیغه میشود که خود باعث میشود کاربر حواس خود را متمرکز کار با اره کند. نکته مثبت قضیه این است که کار کرد ابزار را برای برش های بهتر بهبود میدهد.

اره منبت کاری

موتور بدون برس

اره دیوالت DCS334 XR  طراحی مجدد شده و دارای یک موتور بدون برس میباشد که کم صدا تر است و در موقعیت پایین تری قرار دارد و کنترل ابزار را برای کاربر بهبود میدهد. نخسه قدیمی تر اره بلند تر و پر صدا تر بود. اره دسته هالتری کیفیت کنترل بهتری را دارا بود

بعد از استفاده از هر دو اره، واضح بود که مدل جدید قدرتمند تر و نرم تر در کارکرد بود.

اره منبت کاری

دقت و انحراف تیغه

برای کاهش انحراف تیغه و بهبود دقت، شرکت دیوالت موقعیت یاطاقان اره را پایین تر اورده، و از گیره چرخ که به سفت شدن تیغه کمک میکند استفاده کرده. علاوه بر این شیار چرخ حامل عمیق تر است در نتیجه تیغه بهتر نمایان شده و جای میگیرد.

در اکثر مواقع متوجه شده ام که کیفیت اره در صورت برش با زاویه ۴۵ درجه مورب یک تکه چوب سه لا افزایش میابد. اگه بتوانید به صورت مورب و بر روی یک خط راست، بدون درگیری با اره برش دهید، به یک ترکیب موفقیت آمیز دست یافته اید! اره در برش با زاویه ۴۵ درجه اریب و بر روی خط راست هیچ گونه مشکلی ندارد و طول های بلند را برش میدهد.

ما این اره را با چوب ماهون، کاج، افرا، و سه لا آزمودیم.  اره  هر سه نوع از مصالح را به درستی برش و شیار داد. سپس در زوایای خط مستقیم ، ۴۵ درجه ، برش های چرخشی برش داده و زوایا و موازت را بررسی کردیم. سپس مقداری برش چرخشی ملایم و شدید را بر روی چوب افرا ازمودیم، در این آزمون مقداری انحراف ملایم مشاهده شد.

اره منبت کاری

لرزش کمتر

همه اره های منبت کاری داری نوعی سیستم تعادلی برای کاهش لرزش با لا و پایین شده اره که حاصل از برخورد پلانگر و تیغه است دارا میباشند. شرکت دیوالت سیستم تعادلی اره های خود را به روز رسانی کرده و این مشهود است.

اره پیشین دارای مکانیسم حرکت متقابل یوک طویل اسکاتلندی بود که باعث لرزش بیشتر میشد. یوک اسکاتلندی حرکت به خط صاف یک لغزنده را به یک حرکت چرخشی تبدیل میکرد. که باعث حرکت عمودی تیغه میشد.

لرزش کمتر همچنین باعث دقت بیشتر نیز می شود.

تعویض تیغه و ضربات تیغه

قسمت جلویی این ابزار داری یک قسمت تماما فلزی، بدون کلید و اهرم فعال جهت تعویض تیغه بوده که نماد استادکاری و طراحی مکانیکی میباشد. این اره منبت کاری با همه تیغه های تی شارک استاندارد قابل استفاده است.

این اره دارای طول ضربه یک اینچی و سوئیچ عمل چرخشی چهار جهته بوده که باعث تطبیق پذیری اره در مواجه با مصالح مختلف میشود.

تنظیم گونیا

گونیا با بدنه تمام فلز و بدون کلید بوده و گیره شیطانک از ۰ تا ۴۵ درجه را داراست که در بین این بازه هم به خوبی موقعیتش را حفظ میکند.

اره منبت کاری

 

 دو چراغ ال ای دی

دو چراغ ال ای دی به این اره اضافه شده که روندی است که ابزار های بی سیم قابل مشاهده است. ال ای دی ها ارزان قیمت بوده و نور کمی دارند که سطح کار را روشن میکنند و تجربه کاری شخص را از نظر ایمنی و کیفیت کار افزایش میدهند. این ال ای دی ها کار خارق العاده ای در جهت روشن کردن خط برش کرده و بعد از رهایی ماشه به مدت ۲۱ ثانیه روشن میمانند.

دمنده گرد و خاک متصل به بدنه

مدل قدیمی تر اره دارای یک دمنده با قابلیت خاموش و روشن شدن با یک کلید بود که بیشتر کاربران ان هیچ ایده ای در این باره که کلید آن چه کاربردی دارد یا چگونه باید از آن استفاده کنند نداشتند. مدل جدید این اره دارای یک دمنده متصل به بدنه بوده که در همه حال کار میکند. که هوشمندانه و به صرفه است. هیچ کلیدی برای کنترل این دمنده وجود ندارد که باعث کاهش سردرگمی شده. متوجه شدیم که این دمنده کار نه عالی بلکه به نسبت خوبی دارد.

اره منبت کاری

گرد گیر

در نسخه ایالات متحده این اره گرد گیر وجود ندارد. در مدل اروپایی این اره گردگیر موجود است اما در سال ۲۰۱۹ یک ورودی برای گردگیر بر روی بخش پایینی اره وجود خواهد داشت.

بهسازی ها

من از ضد اسپلینتر افزایشی پلاستیکی راضی نبودم و از شرکت دیوالت خواهانه جایگزین مناسب تری برای سست کاریشان هستم. این وسیله برای کاهش صدمه به نمونه کار بوده اما در جای خود ثابت نبوده و بار ها به بیرون پرتاب شده است.

 قیمت ابزار

این ابزار در پاییز ۲۰۱۸ به دو صورت جعبه ابزاری و تکی ارزه خواهد شد.

حالت جعبه ابزاری دارای یک باطری ۵ امپری، شارژر و جعبه ابزار به قیمت ۳۲۹ دلار

حالت تک ابزار به قیمت ۱۷۹ دلار

اره منبت کاری

نتیجه گیری کلی :

ابزار های قدرتی همه روزه سو استفاده میشوند و با این حال ما انتظار داریم که مثل روز اول برایمان کار کنند. در روزگاری که ابزار ها روز به روز پلاستیکی تر میشوند، ما از وظیفه سنگین شرکت دیوالت بابت ابزار های فلزی و افزونه های فلزی شگفت زده ایم.

به طور کلی این ابزار، ابزاری فوق العاده با بهبود های معقول نسبت به مدل های قبلیاست. این یک مجموعه قدرتمند و سهل الاستفاده است.

منبع:
https://www.toolboxbuzz.com/