همه چیز درباره دریل و نحوه کار با آن!

دریل

اطلاع از انواع مختلف دریل ها به شما کمک می کند تا ابزار مناسب برای کارتان را به راحتی انتخاب نمایید. اگر بخواهم به صورت ساده بگویم ، دریل ابزاری است که از انجام حرکت چرخشی یا تراشیدن برای ایجاد سوراخ در هر سطحی استفاده می کند. این تعریف تعریف گسترده ای است و همه انواع مته ها از مته های دندانپزشکی گرفته تا دستگاه های حفرکننده تونل را در بر میگیرد. اما ما در این مقاله قصد داریم به تعریف تخصصی هر یک از انواع آن بپردازیم. دریل از مته برای سوراخ کردن سطوح مختلف استفاده میکند.

تصویر دریل

انواع دریل ها و اینکه چه زمانی باید از چه دریلی استفاده کرد

۱-دریل درایور
درایور چه کاری انجام میدهد؟
Drill Driver  دارای گیره ای است که در اطراف سرمته باز و بسته میشود. تنها کاری که این دریل انجام می دهد چرخش در جهت عقربه های ساعت و خلاف جهت عقربه های ساعت است. علاوهبراین برخی از دریل درایور دارای کلاچی هستند که به شما این امکان را می دهد تا هنگام بستن پیچ ها  میزان قدرت انتقال یافته را به صورت مکانیکی تنظیم کنید.

تصویر دریل
چه زمانی از دریل درایور استفاده میشود
از  دریل درایور  میتوان برای ایجاد یک سوراخ اصلی در پلاستیک ، چوب و فلز استفاده نمود. اندازه سوراخی که در حال حفر ان هستید نشان میدهد که دریل درایور شما باید چه قدرتی داشته باشد.

۲-دریل چکشی
این ابزار چه کاری انجام می دهد.دریل چکشی یا درایور چکشی دارای همان طراحی اولیه نوع درایور آن بوده لکن یک مکانیزم چکش مانند به آن اضافه شده است. این مکانیزم باعث فشار درونی و بیرونی اندکی میشود تا زمانی که موتور مته را به حرکت در می آورد مته به درون بتن راه پیدا کند.. اکثر دریل های چکشی به شما این امکان را می دهند تا بین دریل چکشی ، حفاری یا حفاری با کلاچ  یکی را انتخاب کنید.
دریل چکشیچه زمانی باید از این ابزار استفاده شود
دریلهای چکشی در جهان دریلها ابزارهای همه کاره ای به حساب می آیند. چراکه از آنها میتوان برای حفاری پلاستیک ، چوب ، فلز و بتن / سنگ استفاده نمود.

۳-چکش روتاری (  یک چکش ترکیبی) 

چکش روتاری برادر بزرگتر دریل چکشی است. اندازه آنها از اندازه چکشی کمی بزرگتر است البته بعضی از انواع این نوع دریل ها بسیار بزرگ میباشند.  این نوع ابزار از یک مکانیزم چکشزنی / تراش قوی تر استفاده می کنند که بسیار قویتر از مکانیزم چکشی است.

دریل چکش روتاری

چه زمانی باید از این ابزار استفاده کرد؟
در هنگام نیاز به سوراخ کردن یا خرد کردن بتن ، آسفالت ، سنگ ، آجر یا سایر بناها

۴-دریل مدل Impact   
این نوع ابزار چکاری انجام میدهد؟
اول از همه مدل impact  واقعا یک دریل نیست پس بهتر است ان را درایور Impact بنامیم. به جای استفاده از مکانیزم تراش رو به جلو ، این ابزار از یک مکانیزم چکش چرخشی و یک مکانیزم درونی خوردکن استفاده میکند.

دریل ایمپکت

۵-دریل مرکزی

این نوع ابزار چگونه کار میکند؟
دریل مرکزی، یک موتور بزرگ است ، که گاهی به یک قاب وصل می شود تا در حین کار آن را ثابت نگه دارد.

چه زمانی باید از این نوع دریل استفاده کرد؟
وقتی می خواهید سوراخ های بزرگی را در بتن ایجاد کنید که حتی قطرشان به ۵  اینچ میرسد.

دریل مرکزی

۶-دریل زمین سوراخ کن 
این نوع یکی دیگر از ابزارهای قدرتمندی هستند که در انها از AC یا نیروی گازی برای چرخاندن موتور استفاده می شود.معمولا از این نوع دریل ها برای سوراخ کردن زمین یا یخ استفاده میشود.

دریل زمین سوراخ کن

۷-پیچ گوشتی
این ابزار چه کاری انجام میده؟

در حالی که از لحاظ فنی این ابزار یک نوع دریل نیست ، اما برخی از انواع آن درست مانند دریل عمل میکنند.

دریل پیچ گوشتیمنبع:
www.protoolreviews.com